parallax background
 

dyrektor festiwalu

Jolanta Suder


dyrektor artystyczny

Jerzy Sobeńko


Zaczęło się od Straussa...

Zaczęło się od Straussa. Jego geniusz muzyczny i fantastyczne walce zauroczyły mnie na całe życie. Choć rzadko pojawiają się w radio, nadal wzbudzają emocje i zachwyt widowni. To nieśmiertelne nuty. Ale nie samym Straussem miłośnicy muzyki żyją. Razem z agencją Violin and Piano zorganizowaliśmy i zagraliśmy wiele koncertów muzyki filmowej, operetkowej, operowej, popularnej. Na przykład Odyseja Muzyczna - cykl koncertów z największymi hitami muzyki filmowej, zaprowadził nas na deski Filharmonii krakowskiej oraz wielu innych sal muzycznych. Któż może się oprzeć walcom Kilara czy przebojom filmowym Hansa Zimmera?

Podczas Summer Music Festival Wieliczka pojawiały się kilkakrotnie przeboje filmowe w wersji symfonicznej w wykonaniu orkiestry Obligato. Były wieczory piosenki rosyjskiej. Były monodramy i spektakle teatralne. Niektóre koncerty zyskały niepowtarzalną oprawę podziemi Kopalni Soli w Wieliczce. To dodatkowa atrakcja - posłuchać Jaromira Nohavicy, Agnieszki Chrzanowskiej czy Moniki Węgiel w słonej komorze Warszawa czy komorze Długosza. Po prostu kumulacja. Takie rzeczy tylko w Wieliczce!

Kto dziś słucha popularnych arii operetkowych czy operowych? Na pewno nie słuchacze popularnych stacji radiowych. Zwłaszcza w XIX wieku napisano mnóstwo niezapomnianych "przebojów" opery i operetki. Te utwory podbijają nadal serca publiczności - gościliśmy w Wieliczce największych polskich wykonawców tego gatunku. Ale festiwal nie samą operetką czy operą żyje. Zapraszamy bardów - Jaromir Nohavica. Zapraszamy tancerzy, chóry, całe teatry ze spektaklami muzycznymi - np. słynny musical "Skrzypek na dachu" z Zabrza. To były niezapomniane wydarzenia, spektakle i wzruszenia. Zapraszamy do Wieliczki na kolejny Summer Music Festival.

Jesteśmy otwarci na bardzo różne gatunki i gusty muzyczne. To jest festiwal dla ludzi a nie tylko dla melomanów. To impreza, której menu co roku komponujemy wg zasady "dla każdego, coś smacznego". Na przykład dzień przed koncertem Al Bano na Rynku Głównym w Wieliczce zagrała wspaniała grupa jazz-rockowa - Laboratorium. Przykłady można mnożyć biorąc pod uwagę fakt, że przez sceny Summer Music Festival na przestrzeni 12 lat przewinęło się około 1000 artystów. Jeżeli macie Państwo dla nas jakieś propozycje repertuarowe czy jakiekolwiek inne - napiszcie korzystając z przycisku poniżej - zapraszamy do kontaktu.